Ziyaret Saatleri ve Kuralları
28 Ocak 2022

HASTANE ZİYARET KURALLARI  

  Hastanemiz ziyaret saatleri her gün 12:00–14.00 ve 20.00–22.00 saatleri arasındadır.
Bu saatler dışında çalışanlar haricinde servislere çıkmak kesinlikle yasaktır.

  Ziyaretçilerin hasta yataklarında oturmaları ve hasta eşyasını kullanmaları yasaktır.

  Bulaşıcı ve salgın hastalıklardan birine yakalanmış olanlarla, ziyaretlerinde herhangi bir sebeble sakınca bulunan hastaların ziyaret edilmesi yasaktır.

  10 yaşından küçük, çocuk ziyaretçi kabul edilmez. Zorunlu hallerde çocuk ziyaretçiler Çocuk Ziyaretçi Kabul İlkeleri ve Uyulması Gereken Kurallar dokümanına göre bu doküman  doldurularak kabul edilir.

  Hastalara dışardan yiyecek ve içecek getirmek yasaktır. (Hekimin özel diyet önerdiği hastalar hariç) Ziyaretçiler tarafından getirilen her türlü gıda maddesi kapıda alıkonularak çıkarken sahibine iade edilir.

  Güvenlik çalışanlarımız bu kuralları uygulamak zorundadır. Lütfen ısrar etmeyiniz.

  Ziyaretçilerinizin hastane ziyaret kurallarına uyması; tedavilerin aksamaması, hasta mahremiyeti ve servisin temiz tutulabilmesi açısından son derece önemlidir.

 Özellikli bölümlerin (izolasyon odası, yoğun bakım… vb.) ziyaretinde önlük, maske, bone… vb kişisel koruyucu bariyerlerin kullanılması ve bölüm çalışanlarının uyarılarının dikkate alınması gerekmektedir.

 Özellikli hasta grubunun hizmet aldığı bölümlerde ziyaretler; Özellikli Hasta Grubu Hastaların Bakım Talimatında tanımlandığı şekilde gerçekleştirilir.