Sağlık Kurulu Başvurusu
24 Mart 2022

Hastanemiz Sağlık Kurulu işlemlerinin ilk müracaatları (Silahlı ve Silahsız Özel Güvenlik , Silah Ruhsatı, Vasi Tayini gibi durum bildirir raporlar) için hafta içi sabah 08.00 / 10.00 arası şahsen; (Engelli, ÇÖZGER Raporları) Silah Ruhsatı / Durum Bildirir Raporları ) için başvurular ise 182 MHRS üzerinden randevu alınmak suretiyle yapılmaktadır.

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

Hastanemiz Sağlık Kurulu haftada 1 (bir) gün (Perşembe) toplanmaktadır.

Heyet işleminiz için size verilen muayene evrakındaki bilgileri ( kimlik bilgisi, adres, telefon no, fotoğraf v.b ) kontrol ederek, bilgilerin doğruluğundan ve evrakın size ait olduğundan emin olunuz.

Heyet işlemlerinin başlatılabilmesi için adına rapor düzenlenecek kişinin randevu gün ve saatinde kimliğiyle birlikte Sağlık Kuruluna başvurması gerekmektedir. Kimlik belgesi yada şahsın kendisi yok ise işlem başlatılmayacaktır.

Hasta 18 yaşından küçükse sağlık kurulu işlemleri süresince anne, baba ya da yasal vasisinin, hastanın yanında olması gerekmektedir.

Heyet muayene işlemlerinizi tamamladıktan sonra, ilgili tüm evraklarınızı ( tahlil, tetkik, İlaç raporu, epikriz raporu v.b. ) sağlık kurulu birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ihtiyacınızın olacağını düşündüğünüz evrakınız var ise lütfen fotokopisini alınız. İşlem bitiminde teslim edilen evraklar içerisinden evrak çıkarılıp verilmeyecektir.

Muayene işlemleriniz esnasında sizden istenen tetkikler uzun sürecekse ve dış kaynaklı tetkikler istenmişse farklı haftalarda heyete girilecekse tekrar Sağlık Kurulu için randevu alınız.