Egzersizler
03 Nisan 2018

Egzersizler

Zayıflama hareketleri düşündüğünüzden daha kolay, daha eğlenceli, daha zevkli. Egzersiz Planları kategorimiz altında bulacağınız 7 günlük egzersiz planı her gün için 1 zayıflama hareketi yapmanızı gerektiriyor. Bu egzersizleri daha önce duymuş, görmüş, hatta uygulamış olabilirsiniz. Ancak çok bilinen yani klasikleşmiş egzersizler bir tek şey yüzünden klasik oluyor: Çünkü işe yarıyorlar.

Her gün 1 çeşit egzersiz uygulayarak başlamamızın sebebi ise, spor yapmanın sıkıcı olmadığını görmenizi istememiz. Olaya şöyle bakın: Her gün 1 egzersiz öğreneceksiniz. Ve haftanın sonunda 7 egzersiz öğrenmiş olacaksınız. İsterseniz, 2, 3, daha fazla egzersizi bir araya getirerek günlük bir program oluşturabilirsiniz. Tamamen size kalmış!

Hazırladığımız 7 günlük egzersiz planı, yeni başlayanlar için ideal olduğu kadar ileri seviyede zayıflama hareketleri yapanlara da hitap ediyor. Bu ikinci gruptaysanız, kolay egzersizlerimizi daha zor ve hatta ağır zayıflama hareketleri arasında uygulayarak vücudunuzda rahatlama sağlayabilirsiniz.

Egzersiz planımızın daha zorlaşmasını istiyorsanız, yaptığınız hareket sayısını ve setleri artırın. Ayrıca ağırlık kaldırma hareketlerini 7 günlük planınıza ekleyebilirsiniz.

Öncelikle, spor yapmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye ediliyor.

İkinci olarak, egzersiz planımıza göre yakmanız öngörülen kalori miktarı “üç aşağı beş yukarı” herkes için aynıdır. Yine de, şu anki kilonuza ve beslenme tarzınıza bağlı olduğunu belirtelim.


Haftalık egzersiz planının en kolay adımı. Yürüyüş günlük rutininize kolaylıkla ekleyebileceğiniz bir egzersiz ve zayıflama hareketleri arasında en popüleri.


Herhangi bir engeliniz yoksa, yürüyebilir, jogging (tempolu yürüyüş veya yavaş tempolu koşu) yapabilir, koşabilirsiniz. Çoğu fitness programı zayıflamak istiyorum diyenlere yürüyüş ve koşu ile başlamasını tavsiye eder. Çünkü basit ve etkili bir zayıflama yöntemidir.


Nasıl yürümeli?


Kalıcı ve etkili zayıflama için nasıl yürüdüğünüz çok önemli.

  • Vücut pozisyonunuza, nasıl durduğunuza dikkat edin. Olabildiğince dik durun. Böylece bütün kaslarınız birlikte çalışır ve daha tempolu yürürsünüz.

  • İleriye doğru bakın. Kafanız önünüzde olmasın.

  • Omuzlarınız rahat olmalı.

  • Kollarınız vücudunuza yakın ve dirseklerinizden 90 derece bükülmüş şekilde yürüyün.

  • Yere ilk önce topuğunuz basmalı. Ayak tabanınız ve parmaklarınız onu takip etmeli.

  • Rahat bir yürüyüş ayakkabısı alın.

Süre: 20 dakika

Yakacağınız kalori miktarı: 300